Yaz Estetikleri

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

 Yaz boyunca hangi estetik operasyonların yapılıp yapılmayacağı konusundaki sorularınızı araştırdık...

Yaz aylarına girmeye başlarken en sık yapılan operasyonların başında kadınlar için Liposuction yani yağ alma operasyonları geliyor. Bunu meme operasyonları ve karın germe takip ediyor.

Erkekler de dikkat etmeli

Yüz ve gıda bölgesine Liposuction yaptırmış kişilerin güneşten korunması ve şapka kullanması gerekir. Erkeklerde bel bölgesinden sonra en sık Liposuction yapılan yerlerjjıdı ve göğüs meme bölgesi.

Türkiyedeki koşullar yurt dışıyla eş

İş ve eğitim nedeniyle göğüs ameliyatı yaptırma fırsat bulamayanlar yaz aylarını tercih ediyor. Üstelik günümüzde Türkiyede hastane ve tıp teknolojisi yurt dışıyla eş durumda.

Botoksla terlemeye son

Yaz aylarına girmeden, özellikle erkekler koltukaltı terlemesinin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için botoks yaptırıyor. El ve ayak bölgesinin aşırı terlemesine de bu uygulama yapılabiliyor.

Kadınlar yaz döneminde yaptırdıkları dudak, elmacık kemiği gibi yüz bölgeleri botoksunda hiçbir zorluk yaşamadan denize girebilirler.

Liposuctionda iyileşme

Liposuctiondan sonra 2-3 hafta içinde yüzme serbest. Giriş delikleri çok küçük olduğu için kısa sürede kapanıyor, korse giymek 2-3 hafta yeterli olabiliyor.

Burun estetiği yazın yapılır mı?

"Burun ameliyatları yazın yapılmaz" diye bilinen yanlış bilgi aslında eksik bilgiden kaynaklanır. 3-4 haftanın sonunda denize girebilir.

Güneşten ve spordan uzak durmalı

Göğüs büyütme, göğüs küçültme ve dikleştirme operasyonunda iyileşme 6-8 hafta sürdüğü için bu dönemde spor yapmamalı ve yüzmemeli.

Dinlenmek önemli

Ayak bileği, diz ve bacak bölgesine yapılan liposuctionlardan sonra iyileşme daha uzun sürer ve bu süre 8-12 haftayı bulabilir. Bu kişilerin uzun süre ayakta kalması ve uzun yolculuklarda bacakların aşağıda kalacağı şekilde durması ödemi arttırır.

İyileşme süresi 4 hafta

Karın estetiği yani Abdominoplasti yapılan hastalar da 4. hafta sonunda dikişleri tamamen alınmış ve kapanmış olması durumunda denize girebilir.

Bu operasyonlar için kışı bekleyin

Yüz germe, boyun germe gibi operasyonları ise tatile gideceklere önerilmiyor. Bu operasyonları tatil dönüşü yaptırmaları daha uygun ve konforlu olur. Yağ enjeksiyonu yapılan kişiler de güneşten uzak durmalı ve yüzünü 2 ay güneşten korumalıdır.


 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats