MEME DİKLEŞTİRME

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

Memelerde değişik nedenlerle sarkıklık olabilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile meme içini oluşturan doku ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun hem meme dokusuna, hem deriye yada her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir.
Estetik meme dikleştirme ameliyatında sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken konuma getirtilir.
Ameliyat 1,5-2 saat sürer. Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz oluşur. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında kesinlikle iz kalır. Buna ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru 4-5 cm. kadar iz olabilir. Uygun hastalarda sadece protez konması ile sonuç alınabilir. O zaman iz sadece meme başının kahverengimsi derisi ile göğüsün beyaz derisi ile olan birleşme yerine gizlenir ve minimal olur. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.
Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Protez kullanılırsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sutyene benzer sargı uygulanır. Meme başı üzerine ayrı pansuman konur. Pansuman 2 gün sonra açılarak yara kontrol edilir. 7 gün sonra sargı açılır. Dikişler 7-10 gün sonra alınır. Hastaya 6 hafta sporcu sutyeni giydirilir ve masaj önerilir. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması salık verilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats