GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

 KADIN GENİTAL
Yaş, çocuk doğurma( özellikle epizotomi yapılanlarda) ve cinsel aktiflik nedeniyle vajinal bölgede şekil değişiklikleri oluşur. Baze n bu şekil değişikliği sadece görünüm nedeniyle değil cinsel tatminsizlik ve isteksizlik nedeniyle de kadınlarda sıkıntı nedeni olabilir.Aynı zamanda bunlar cinsel partneri için de problem oluşturabilir.
 

VAJEN DARALTMA ve ESTETİĞİ
Özellikle seksüel tatmini arttırmak için yapılır.Sedasyon destekli lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ortalama 30 dakikalık bir operasyondur.
Vaginal bölge estetiği, sadece vagenin şeklini ve görünümünü düzeltmez, aynı zamanda fonksiyonları bozulmuş olan gevşek vajen kaslarının fonksiyonlarını düzeltir. Böylelikle vagen ile vagen kanalının gerginlik,tonus ve direnci arttırılmış olur. Bu gerginlik hem kadının hem de cinsel partnerinin cinsel ilişki sırasında daha fazla haz duymasını sağlar.
Gevşeme yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kadında alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Vajinal kaslar gevşer, normal gerginlik ve dirençleri azalır, vajinayı kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç, dış genişliği artar ve cinsel haz azalır. Duvarlardaki gevşeme aynı zamanda cinsel partner olan erkeğin duyacağı cinsel hazzı da azaltacaktır. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmektedir.
 

LABİOPLASTİ (LABİUM ESTETİĞİ)
Labium majus( vajen büyük dudakları) veya labium minuslara (vajen küçük dudakları) yapılacak müdahalelerle uzun veya asimetrik labiumlar düzeltilirken daha genç ve diri bir vajen dış görünümü elde edilir.Mons pubisteki (vajen üzerindeki tüylü bölge) yağ fazlalıklarının alınması da vajinanın daha estetik ve diri görünmesine neden olacaktır.
Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Labiumlara yönelik cerrahi müdahaleler estetik amaçlı olarak yapılır fakat büyük ve sarkık vajen dudakları klitorisin üzerini kapatarak cinsel haz duyusunu önleyebilir. Bununla birlikte aşırı sarkık ve biçimsiz vagen dudakları , kişide utanma duygusu, cinsel soğukluk ve seksüel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Bu nedenle oluşmuş olan cinsel fonksiyon bozuklukları da labium estetiği operasyonlarından fayda görür.
Labiumların küçük olması fonksiyonel bir bozukluk oluşturmaz fakat, görüntüsü kişiyi mutsuz edebilir. Küçük labiumlar doku transferleriyle düzeltilip daha büyük ve diri yapılabilir. Bu şekilde kişinin daha mutlu olması sağlanarak, dolaylı yoldan cinsel haz duyusu arttırılmış olur.
 

KLİTOROPLASTİ
Klitorise yönelik müdahaleler sadece klitorisin görünümünü düzenlemekle kalmaz aynı zamanda cinsel tatmini de kolaylaştırır.
 

ERKEK GENİTAL
Penis boyu ve kalınlığından sıkıntı duyan erkeklerde bu sıkıntı, zamanla psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklara yol açabilir, cinsellikten kaçma ve/veya korkmaya neden olabilir.
 

PENİS UZATMA - KALINLAŞTIRMA
Penis kökünde yapılan çok küçük bir kesiyle suspensory ligamente (asıcı bağ) müdahale edilerek penis boyu uzatılabilir. Böylelikle problem çözülmüş olur yalnız bu uzama ereksiyon halindeki penis boyunu değiştirmez.
Kişinin kendisinden alınan dokular penis çevresine yerleştirilerek penis kalınlaştırılabilir.

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats