GENİOPLASTİ (ESTETİK ÇENE AMELİYATI)

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

 Çene ucunun kemik yapısı yüz estetik görünümü nde çok önemli bir yere sahiptir. Çene ucu normalden ileride veya geride olan yüzlerde profil ve önden görünüm ileri derecede etkilenir. Bu ameliyatları ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir.


Çene ucu normalden geride olan hastalarda önceden yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırıldığı büyüklükteki implant lokal anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez. Çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. İz bırakmaz ve hastanede kalmayı gerektirmez.


Çene ucu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu diğerine göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir. Elmacık Kemiği Estetiği ve/veya Burun Estetiği ve/veya Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir.


Bu ameliyatlar halk arasında yeni yeni popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve acısız olmasına karşılık yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats