GECE MAKYAJI

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

Renk:

Doğal olan renklere bağlı kalmalısınız. Doğal güzelliğinizi, ilgi çekicilik kazandırmak için arttırmaya çalışın. Bu yüzden doğal renginizle uyumlu renkler tercih etmeye çalışın. Donuk mavi göz farlarından ve mor linerlardan uzak durun. Doğal olmayan güçlü renkler sizi daha yaşlı gösterecektir.

Gözler:

Düşük ışık seviyeleri, geceniz için yapacağınız makyajda birazcık karanlık, füme ağırlıklı ve çarpıcı renkler kullanmanız açısından mükemmel bir zamandır.
Çikolata kahverengisi, derin griler ve burgonya(kırmızımsı mor) geceniz için mükemmel renklerdir.
Karışması ve doğal gözükmesi açısından göz kalemi kullanın. Gözlerinizi daha geniş ve çarpıcı göstermek için göz kapağınızın üzerine çekeceğiniz kalemi bitime doğru biraz daha aşağıya doğru uzatın. Daha fazla etkileyici olmak için kirpikleri uzun gösteren maskaralar kullanın ve uygularken yavaş hareketlerle yukarıya doğru uygulayın.
Alt kirpiklerinize kahverengi maskara uygulayın, üst kirpiğe siyah uyguluyor olsanız bile. Genellikle alt kirpikler üstlere göre daha açıktır ve kahverengi, gözlerinizin saatler sonra bile rakun gibi gözükmesini engelleyecektir.
Kesinlikle renkleri karıştırmayı unutmayın! Doğal bakışı yakalamak için renklerin buluştukları noktaları muhakkak karıştırmak zorundasınız, makyajınız koyu olsa da olmasa da!

Yanaklar:

Teninize uyan renkler seçmeye çalışın. Allığınızı çene kemiği üzerine uygulayın ve gene dağıtmayı unutmayın.

Dudaklar:

Yüzünüze uygun ruj rengi seçmelisiniz. Ten rengi, göz ve diş rengi bile ruj seçiminde dikkate almanız gereken ayrıntılardır.
Sarı tondaki ciltler turuncu renklerden kaçınmalı, pembe tonları tercih etmelilerdir.
Eğer dudaklarınız ince ise, daha açık tonlar aradığınız ton olabilir.
Kalın dudaklar, koyu renklerle daha güzel duracaktır.
Dudak kaleminizle rujunuzu olabildiğince yakın tonlarda almaya özen gösterin.
Dudak kaleminizle bütün dudağı doldurmaya özen gösterin,böylece peçeteye veya bardağa çıkan rujunuzun ardından dudak kaleminiz hala dudaklarınızda kalacaktır.
Ruj renginizle kıyafetinizin farklı renkler olmasına özen gösterin

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats