Mükemmel Bir Cilt İçin 8 Öneri

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

 Mükemmel bir cilt için doğru bakımın yanı sıra 4 hafta sürecek bir sabıra da ihtiyacınız var. Ama sonunda tüm bunlara değdiğini göreceksiniz.

1- Her sabah ve her akşam: Temizlik
Sadece makyaj kalıntılarından değil cilt yüzeyinde biriken yağlardan da kurtulmanız gerektiğinden yüzünüzü düzenli olarak temizlememiz gerekiyor. Bildiğiniz gibi bunun için de sadece su yeterli değil. Kullandığınız ürünlerin yağ çözücü özellikte olmaları önem taşıyor.

2- Her sabah: Nemlendirici
Cilde gereken nemi kazandırıyor ve onu zararlı dış etkenlerden koruyor. Sabahları temizlediğiniz cildinize uygulayın. Çünkü bu sırada gözenekler henüz açıktır ve yaptığınız bakımı absorbe etme kapasitesine sahiptir.

3- Her akşam: Gece kremi
Hücreler geceleri gündüze oranla 8 kez daha fazla bölünür, dolayısıyla cildin yenilenme süreci de bu sırada en yüksek seviyededir. Bu süre içinde cildi yapılandırıcı bir gece kremi kullanmak aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da azaltır.

4- Haftada iki kez: Maske/
Bu küçük çok yönlü ürünler cildi ekstra nemlendirirken, rahatlatıcı ve derin temizleyici etkileriyle öne çıkarlar. Üstelik her cilt tipi için aynı sonuç geçerlidir; anında etki...

5- Haftada bir kez: Peeling
Cilt yüzeyindeki ölü deri hücreleri cildin canlılığını azaltır ve mat görünmesine neden olur. Bunun dışında kullanılan bakım ürünleri de etkilerini yeterince göstermez. Peeling uygulaması yüzeyi temizler, kan dolaşımını harekete geçirir.

6- Bir hafta boyunca: Serum
Serumlar cilt için yüksek konsantrasyonlu bakımlardır. Cilt tipinize göre bir serum seçebilirsiniz; gerginleştirici, yoğun nemlendirici ya da rahatlatıcı... Her akşam düzenli cilt temizliğinin ardından gece kremi sürmeden önce cilde hafif parmak vuruşlarıyla ürünü yedirin.

7- Her akşam: Vücut yağı
Cilt yağlarının bakım yapan etkileri tartışılmaz. Ama cilt tarafından tamamen emilmeleri için zamana ihtiyaç vardır. Kısa zamanda yumuşacık bir cilde sahip olmak istiyorsanız sabahları vücut losyonunu, akşamları da vücut yağını nemli cildinize masaj yaparak sürün.

8- Haftada bir kez: Sağlık banyosu
Banyonun vücudun yanı sıra ruhumuzu da dinlendirici etkisi yadsınamaz. Gözenekleri açıyor ve cildi ekstra bir bakıma hazır hale getiriyor. İdeal olanı ise 20 dakikalık bir sürede ve 36 derece sıcaklığı geçmemesi.

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats