BOYUN ÇİZGİLERİNİN OLUŞUMUNU ÖNLEME

 

 Reklamlar

 

Reklamlar

 İhmal edildiği taktirde, yoğunlaşan yaşlanma izlerini hemen yansıtır. Boyun güzelliği bir cilde bağlı olduğu kadar, uygulanan bakıma da bağlıdır. İşte bu uygulamalardan bazıları:
 

1-Bakış açınız, boynunuzu düzgün tutmanıza yardımcı olabilir. Mümkün olan en geniş alanı görecek ve vücutla dik açı oluşturacak şekilde bakın.
 

2-Boynunuzu omuzlarınız arasına gömmekten veya çenenizin altına sıkıştırmaktan kaçının. Bu hareketlerin cezası, erken kırışık oluşumudur.
 

3-Boynunuzu uyurken de düz tutabilmek için, alçak bir yastık kullanmak en iyisidir.
 

4-Yüzünüzle beraber boynunuzu da nemlendirmeniz ve beslemeniz gerektiğini unutmayın. Hatta, boynunuza daha fazla özen göstermelisiniz. Bu bölge, terleme ile kolayca tahriş olur.
 

5-Gün boyunca, boynunuzu ileri doğru uzatıp germek ve başınızı soldan sağa ve sağdan sola döndürmek gibi basit egzersizler yapın.
 

6-Esnek ve gergin bir boyuna kavuşmak için yapabileceğiniz spor ise yüzme.
 

7-Boyun deriniz sarkmaya ya da bu kısımda çizgiler belirmeye başlamışsa, fularla gizlemenize gerek yok. Özel bir bakım uygulayın yeter.

·Temizleme sütü ya da nötr sabun yardımı ile temizleyin.
·Sofra tuzu ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız bir karışımla peeling uygulayın
·Besleyici ve güçlendirici bir maske uygulayın.
·15 dakika sonra, cildi temizleyin ve fazla hırpalamadan, nazik hareketlerle masaj yapın. Aşağıdan yukarı ve yukarıdan aşağı doğru parmaklarınızla hafif hafif vurun ve işaret parmaklarınızı sırayla çene altına kaydırın.

 

Reklamlar

Tüm hakları saklıdır © 2006 - 2011 WebKadin.ComHaber Haber Web Stats